Ošetření koní

Nabízené služby:

Stomatologické ošetření

Poskytuji kompletní ošetření chrupu Vašeho koně. Součástí je podrobné vyšetření dutiny ústní a všech zubů a následná úprava chrupu pomocí elektrické automatické zubní brusky (Equine blades direct), v případě potřeby je možné provést také extrakci vlčích zubů.

Fyzioterapie koní

Při svém ošetření kombinuji více fyzioterapeutických technik. Většinou chiropraktické ošetření v kombinaci s ošetřením měkkých tkání – masáž svalů, uvolnění myofasciálních drah, strečink, použití baněk, kinesiotapingu. Ke každému koni přistupuji individuálně a tak ne vždy je mé ošetření stejné.

Chiropraxe je manuální technika, kdy se pomocí speciálního, šetrného a správně cíleného hmatu provede odblokování zablokovaných kloubních spojení, převážně na páteři. Působí velmi dobře nejen na muskuloskeletální aparát, ale také i na nervový aparát.

Indikací k fyzioterapeutickému ošetření je více. Mezi hlavní patří

  • preventivní ošetření – nejen u sportovních koní
  • terapie chronické bolesti pohybového aparátu
  • svalové zatuhnutí
  • nespecifické kulhání (vždy po provedení diagnostiky kulhání vaším veterinárním lékařem)
  • některé změny chování – např. vyhazování, headshaking, nespokojenost při sedlání, neochota k provádění určitých cviků, chodů.
Interní medicína koní

Poskytované služby

  • preventivní vyšetření, vakcinace, konzultace odčervovacího programu, odběry krve, vyšetření trusu, diagnostika a terapie onemocnění trávícího aparátu, dýchacího aparátu, onemocnění kůže, endokrinologických onemocnění (metabolický syndrom, Cushingův syndrom).

Kontakt :

MVDr. Michaela Trapek
+420 721 672 982
michaelatrapek@gmail.com

Pokud budu k dispozici ráda pomohu i v akutních případech. Nicméně aktuálně nejsem schopna zajistit nonstop pohotovost.

Fotogalerie